Stránka 1 z 1

začátek a konec školního roku v USA

Napsal: 19 zář 2016, 00:17
od Alex
Dobrý den, zajímalo by mne, zda v USA začíná školní rok stejně jako v ČR tj. na začátku září a končí na konci června nebo jestli to mají trochu jinak? Děkuji předem za odpověď. :) Alex

Re: začátek a konec školního roku v USA

Napsal: 19 zář 2016, 23:36
od Denisa
Většina středních škol v USA začíná v půlce srpna a končí na začátku či v půlce června :) Každá škola to má ovšem jiné. Můžeš začínat hned na přelomu července/srpna :)

Re: začátek a konec školního roku v USA

Napsal: 23 zář 2016, 15:12
od Alex
Aha..takže kdybych studoval v USA, tak bych přišel o kus prázdnin tady v ČR, ale zase bych si ty prázdniny prodloužil rok následující? ..to zní fér :D Teda pokud bych pak nemusel v červnu ještě dohánět zkoušky na své škole v ČR, ale tuším, že ne a že bych pokračoval až v září tam, kde bych před odjezdem do USA skončil, je to tak?

Re: začátek a konec školního roku v USA

Napsal: 29 zář 2016, 11:08
od Jana Rule
Každá střední škola v USA má jiný školní kalendář - tzn. začátek i konec školy. Většina škol začíná okolo 15.8., nicméně je i hodně škol, které mají začátek již ihned první týden v srpnu. Stejně tak i konec školního roku - záleží také na jednotlivých prázdninách během školního roku (některé školy mají např. 2 týdenní jarní prázdniny). Studentům, kteří mají odlet na školní rok nedoporučuji již nic plánovat na srpen (rodinné dovolené, tábory atd.). Přesné data se student dozví v moment, kdy mu je zasláno umístění spolu s detaily ke škole.